O nas

Dyrekcja

kaś2-150x150Katarzyna Kotarska – absolwentka Collegium Civitas kierunku Euroazjatyckie Stosunki Międzynarodowe, nauczyciel, wychowawca, animator. Prywatnie miłośniczka kultury Dalekiego Wschodu, rzemiosła i gier edukacyjnych. Pomysłodawczyni i inicjatorka ChinaCube, aktywnych kursów języka chińskiego.

Kontakt: k.kotarska@chinacube.eu


Eksperci

olgierdwwwOlgierd Uziembło – Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, studia ukończył w 1999 roku w Chinach. Prowadzi naukę języka chińskiego, angielskiego i rosyjskiego dla dzieci oraz zajęcia z kaligrafii. Wykładowca w Instytucie Sinologii UW. W ChinaCube odpowiada za metodykę zajęć i przygotowanie językowe i merytoryczne lektorów.

 

 

m-150x150Marcin Łączyński – Socjolog, badacz i projektant gier. Autor kilkudziesięciu gier szkoleniowych i edukacyjnych skierowanych do odbiorców w wieku od 3 do 80 lat. W ChinaCube odpowiada za przygotowanie gier i zabaw na których oparte są wszystkie scenariusze naszych zajęć. Autor książki „Gry szkoleniowe. Praktyczny przewodnik”, wyróżnionej w konkursie „Książka Roku dla Trenera 2013”.

 


Lektorzy

Tosia

Antonina Oraczewska 欧朵夏Magistrantka Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, zafascynowana grywalizacją, technologiami i najnowszymi metodami edukacji. Zainteresowanie kulturą i językiem chińskim zaprowadziło ją nie tylko na uniwersyteckie zajęcia, ale aż na Tajwan, gdzie przez rok studiowała w najlepszej szkole języka chińskiego w Taipei, Mandarin Training Center.

Iza

Iza Rutkowska – Studentka Sinologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się kulturą, obyczajami i kuchnią azjatycką. Dodatkowo uczy się także języka koreańskiego. Iza jest wulkanem energii w ludzkiej postaci. Pojawia się wszędzie tam gdzie są ludzie, dzieci i dzieją się ciekawe rzeczy. Obecnie jest członkinią Sinologicznego Koła Naukowego (SKN) i angażuje się w imprezy o temtatyce azjatyckiej, takie jak: Dzień Tajwanu, Shalong, Chiński Nocny Targ. Odbyła już swoją pierwszą wyprawę na Tajwan!

maria 2

Maria Magdalena Sztuka – Absolwentka Sinologii na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie kończy studia magisterskie z Sinologii oraz Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W międzyczasie przez rok przebywała w Chinach na stypendiach językowych w Xi’anie i Pekinie oraz na praktykach w konsulacie RP w Szanghaju. Oprócz mandaryńskiego (zdane HSK 5 i 6) zna angielski i niemiecki. Wymagająca, ale lubi dzieci 🙂 Pasjonuje się językoznawstwem, literaturą, muzyką i kulturą Chin oraz komunikacją międzykulturową.

Amandawww

Amanda Mu  to prawdziwa poliglotka! Płynnie porozumiewa się po polsku, chińsku, angielsku i francusku.  Jest native-speakerem języka chińskiego. Urodziła się i dorastała w Chinach, a obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje Studia Azjatyckie na Uniwersytecie SWPS. Ma kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci języka chińskiego przy pomocy gier, zabaw, opowieści i innych innowacyjnych metod nauczania. W wolnej chwili ogląda chińskie seriale historyczne i jeździ konno.

Kevin

Keming Quan – podróżnik pochodzący z Anshan miasta położonego w północno-wschodnich Chinach. Jego ciekawość Europy sprowadziła go do Warszawy, w której mieszka już od 5 lat. Keming, inaczej – Kevin, prowadzi bloga na Facebooku „Kevin sam w Polsce”, na którym dzieli się swoim punktem widzenia Polski, publikując nieoczywiste, refleksyjne zdjęcia.  W ChinaCube zajmuje się redakcją językową gier, takich jak Bù shǒu i uczy oczywiście swjego ojczystego języka innych.